GOMBÁS KÖRÖM KEZELÉSE
A GEHWOL körömjavító gélt, amely német termék, UV fényre keményedik ki, a törékeny, szakadt, és beteg körmök korrekciójára fejlesztették ki. A gél rátapad a körömágyra, egy rendkívül rugalmas körömbevonatot képez, és tartalmaz olyan anti-mikotikus anyagot, amely védi a növekvő körmöt a gombásodás ellen. Ez egy speciális pedi gél, csak szakképzett személy használhatja.
Pedikűr során a sérült körömrészeket előkészítem, és a GEHWOL Nail repair Gel, és a GEHWOL Nail repair Cleaner alkalmazásával elvégzem a köröm korrekciót, vagy szükség esetén a körömprotézis építést. A köröm pótlás akkor végezhető el, ha legalább a köröm egyharmada még meg van. A körmjavító gélt úgy fejlesztették ki, hogy együtt kell használni a GEHWOL med köröm és bőrvédő olajjal, -GEHWOL med Protective Nail and Skin Oil- amit a körömprotézis viselése során önnek használnia kell napi rendszerességgel. Az olaj használata nagyon gazdaságos, 1-2 csepp olajat masszírozzon a köröm körüli száraz bőrredőkbe, naponta kétszer. A körme így teljes biztonsággal egészséges marad, elősegítve az új köröm növekedését. A köröm növekedése után pótolható a gél, és megbeszéljük mennyi ideig tanácsos viselni, illetve cserélni. Ez esetenként különböző lehet.
Súlyosabb körömgomba esetén nem garantált az azonnali pótlás, ezt a gombás körömrészek letisztítása során tudjuk egyeztetni. Ha Önnek a lecsiszolás, tisztogatás után is, láthatóan gombás körömrészek maradnak a körmén, ne rakasson fel soha gélt a körmére!
A KÖRÖMGOMBA NEM MÚLIK EL MAGÁTÓL!
A kezelést addig kell folytatni, amíg az elváltozás el nem múlik, tehát a köröm (körmök) teljesen vagy majdnem teljesen ép(ek) és egészséges köröm nőtt a helyére. Ha idő előtt abbahagyjuk a kezelést, nem várhatunk eredményt. Általában a kézkörmök gyógyulása 6 hónapig tart, a lábkörmöké körülbelül 9-12 hónapig. Javasolt rendszeresen levágni a fertőzött köröm szabad szélét, és a körömtöredékeket eltávolítani. Ettől alaposabb tisztogatást pedikűrös szakembertől kérjen, a sérülés elkerülése érdekében.
Mint minden gombás körömfertőzés helyi kezelése esetében, ha a fertőzés több körmöt érint (>5 köröm), ha a körömfelület több, mint 2/3-át érinti, és ha hajlamosító tényező, mint például cukorbetegség és immunbetegség áll fenn, beszéljen orvosával a szájon át alkalmazandó terápia lehetőségéről.
A legkorszerűbb orvosi kezelések egyike ma, a lézeres körömgomba kezelés. A lézer fénye elöli a körömben és a lágyrészben lévő gombákat. Itt is a gombás köröm lassú lenövése hozhat eredményt.
Mészáros Csilla
szÉpkézláb szalon+36-70/386-8721